Контраст
Шрифт

Ченці на Рівненщині створили добровільну пожежну команду

clock
13.10.2022 16:08

Ченці Гурбинського Свято-Воскресенського чоловічого монастиря сформували добровільну пожежну команду. Поруч з келіями збудували гараж, а спецавтомобіль отримали від Служби порятунку області.

Як розповів Суспільному намісник монастиря, архімандрит Онуфрій, їхня пожежна команда буде обслуговувати сусідні села Мізоцької тергромади.

У складі добровільної пожежної команди Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на Повстанських могилах двоє ченців. Це намісник, архімандрит Онуфрій та благочинний, ігумен Лука.

«Хто, як не ми маємо робити добро і допомагати людям? Не дай Боже, щоб пожежі траплялися, але як станеться, то зможемо швидше приїхати на місце і почати гасити вогонь до приїзду рятувальників. Це все на добровільних засадах і не лише у вільний від молитви час. Не в рясах, звісно, будемо виїжджати, костюмами і всім потрібним нас забезпечили. Як буде потреба — зайшли, одягнулись і поїхали. Це такий послух ченців, щоб допомагати при потребі», — пояснив намісник монастиря.

Зі слів архімандрита Онуфрія, їхня добровільна пожежна команда буде обслуговувати найближчі до монастиря села Мізоцької тергромади, зокрема, Мости, Зелений Дуб, Святе, Будераж і Бущу.

З 11 жовтня для ченців обласна служба порятунку організує навчання. «Приїдуть до нас в Гурби навчати. Ми зі свого боку підготували гараж. Обігрів його взимку, паливо, мастильні матеріали – все беремо на своє утримання. Я буду, як головний пожежник команди, ми застраховані, маємо відповідну водійську категорію», – зауважив архімандрит Онуфрій.

Презентувати добровільну пожежну команду при монастирі в Гурбах мають 15 жовтня.

vLtzHjs9DAJAFtl8nO3YgbyHra8ebDk3aNzFvoXw.jpg

S2pQptQe4KJuuk7RuAA9T9vGAobBh1Rx82E21Klq.jpg

Схожі матеріали