Контраст
Шрифт

Мінрегіон

Контактна інформація

Адреса, номер телефону
01601, м. Київ, вул. Велика Житомирська, 9, (044) 284-06-07, (044) 284-05-54

Між Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Міністерством розвитку громад та територій України налагоджена тривала співпраця з питань розвитку спроможності територіальних громад, зокрема шляхом створення місцевих та добровільних пожежно-рятувальних підрозділів у тому числі у вигляді центрів безпеки. Для цього місцеве самоврядування зосереджується на розбудові місцевої та добровільної пожежної охорони, як первинної ланки реагування на пожежі та надзвичайні ситуації.

З метою впорядкування роботи щодо створення Центрів безпеки та на виконання вимог пункту 171 Положення про єдину державну систему цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 січня 2014 р. № 11, розроблено проєкт спільного наказу Мінрегіону, МВС та МОЗ «Про визначення Критеріїв утворення в населених пунктах Центрів безпеки», який наразі опрацьовується. 

Також Міністерством розвитку громад та територій України подано бюджетний запит про передбачення коштів в 2022-2024 роках для реалізації заходів з розбудови Центрів безпеки в обсязі 3 млрд. гривень, шляхом виділення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення інфраструктури безпеки життєдіяльності населення в територіальних громадах.