Контраст
Шрифт

На Хмельниччині депутати облради створили міжфракційне об’єднання «За безпечне Поділля» та прийняли «Програму сприяння розвитку добровільної пожежної охорони»

clock
23.12.2021 08:27

Забезпечення громадської безпеки та розвиток руху добровільних пожежних на місцевому рівні є одними із пріоритетних завдань МВС України та Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Найдієвішим кроком у цьому напрямку є залучення мешканців громад з активною життєвою позицією. До популяризації добровільного пожежного руху вирішили долучитися депутати Хмельницької облради, які 22 грудня на черговій сесії створили міжфракційне об’єднання «За безпечне Поділля». Депутатська група 29 із 64 депутатів, до якої увійшли Голова Хмельницької обласної ради Віолетою Лабазюк та її заступники, керівники найбільших агроформувань, установ та організацій області, а також голова Хмельницької обласної державної адміністрації та його перший заступник, стала найбільшим об’єднанням в облраді. Депутати виконали умови вступу до лав добровольців, тож одразу на сесії їм були вручені відповідні посвідчення.

– Надзвичайно приємно, що приклад із консолідації зусиль органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, бізнесу та громадськості у цьому напрямку в державі дає моя рідна Хмельниччина, – зазначив заступник голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Роман Примуш. – Створення таких об’єднань на різних рівнях – сталий досвід для країн Європи, а для України це пілотний проект, аналогів якому не має в нашій країні, та приклад для депутатів усіх рівнів.

На сесії обласної ради вперше в державі депутати також прийняли «Програму сприяння розвитку добровільної пожежної охорони, популяризації добровольчого пожежного руху в населених пунктах Хмельницької області на 2022-2026 роки», в якій передбачені заходи із комунікації з громадськістю та популяризації добровільного пожежного руху, в тому числі серед дітей і молоді, навчання азам пожежної безпеки, гасіння пожеж та надання медичної допомоги, сприяння утворенню та функціонуванню добровільної пожежної охорони, в тому числі забезпечення приміщеннями, засобами для гасіння пожеж, захисним одягом, рятувальним обладнанням та спорядженням, системами автоматичного оповіщення добровольців та страхування членів добровільних пожежних дружин.

Програма має стати дорожньою картою для органів місцевого самоврядування та інститутів громадянського суспільства у побудові добровольчого пожежного руху, а результатом її реалізації – створення безпечних і комфортних умов проживання мешканців громад.

 

hvQHQVZvqTk2PFRerWDlvpsnz9B3Gq8QEEGiIoqF.jpg

Схожі матеріали